Autem

Autostrada A4 i droga szybkiego ruchu S-19

 

Wygodne połączenie zapewnia oddalona o 50 km od Niska autostrada A4. Dogodną propozycją dojazdu jest zjazd na węźle Rzeszów Wschód na drogę szybkiego ruchu S-19 (Via Carpatia) w kierunku północnym na Lublin, Nisko.

 
 Drogi krajowe

Powiat Niżański przecinają dwie drogi krajowe nr 19 i nr 77. Te dwa ważne szlaki komunikacyjne krzyżują się w miejscowości Nisko umożliwiając wygodne przemieszczenie się po powiecie niżańskim. Na terenie powiatu krzyżują się z drogami wojewódzkimi nr 858, 863, 872, 861.


Droga krajowa nr 19

W powiecie niżańskim prowadzi przez miejscowości: Jeżowe, Nowosielec, Nisko, Racławice, Zarzecze, Huta Deręgowska, Jarocin.

 Droga krajowa nr 19 biegnie w kierunku północ-południe i prowadzi od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej w województwie podlaskim do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku w województwie podkarpackim. Droga prowadzi przez miejscowości Sokółka, Czarna Białostocka, Białystok, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Łosice, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Kock, Lubartów, Lublin, Kraśnik, Modliborzyce, Janów Lubelski, Nisko, Sokołów Małopolski, Jasionka (lotnisko), Rzeszów, Dukla.


Droga krajowa nr 77

W powiecie niżańskim prowadzi przez miejscowości: Kopki, Rudnik nad Sanem, Przędzel, Wolina, Racławice, Nisko.

 Droga krajowa nr 77 łączy Lipnik w województwie świętokrzyskim i Przemyśl w województwie podkarpackim. Droga prowadzi przez miejscowości Sandomierz, Gorzyce, Stalowa Wola, Nisko, Rudnik nad Sanem, Kopki, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Wierzawice, Tryńcza, Jarosław, Radymno, Żurawica.
Drogi wojewódzkie


Droga wojewódzka nr 858

W powiecie niżańskim prowadzi przez miejscowości: Wólka Tanewska, Dąbrówka, Kurzyna Mała, Kurzyna Średnia, Kurzyna Wielka, Żuk Stary, Harasiuki, Rogóźnia, Banachy.

 Droga wojewódzka nr 858 łączy Szczebrzeszyn w województwie lubelskim i Zarzecze w województwie podkarpackim. Droga przebiega przez miejscowości Żurawnica, Zwierzyniec, Biłgoraj, Harasiuki, Ulanów, Wólka Tanewska, Zarzecze i łączy się z drogą krajową nr 19.
W Biłgoraju droga nr 858 krzyżuje się z drogą wojewódzką nr 835 (Lublin- Dukla) po czym biegnie do Szczebrzeszyna, gdzie wpada w drogę krajową nr 74 (łączącą Sulejów, województwo łódzkie z granicą państwa z Ukrainą w miejscowości Zosin, województwo lubelskie) i kończy bieg.


Droga wojewódzka nr 863

W powiecie niżańskim prowadzi przez miejscowości: Kopki, Koziarnia, Krzeszów, Kustrawa.

Droga wojewódzka nr 863  łączy Cieszanów w województwie lubelskim i Kopki w województwie podkarpackim. Droga przebiega przez miejscowości Krzeszów, Naklik, Tarnogród, Różaniec, Wola Obszańska, Obsza, Zamch, Nowy Lubliniec.


Droga wojewódzka nr 872

Prowadzi do miejscowości Nisko.

Droga wojewódzka nr 872 łączy Łoniów w województwie świętokrzyskim i Nisko w województwie podkarpackim. Droga przebiega przez miejscowości Baranów Sandomierski, Huta Komorowska, Majdan Królewski, Bojanów, Stany, Przyszów.

Uwaga: Między Baranowem Sandomierskim, a Świniarami jest przeprawa promowa. Przeprawa uzależniona jest od poziomu wód. Kontakt telefoniczny: 721190737


Droga wojewódzka nr 861

W powiecie niżańskim prowadzi przez miejscowości: Kopki, Groble, Podgórze, Jeżowe, Jata.

Droga wojewódzka nr 861 łączy miejscowości Kopki i Bojanów oraz drogi – DK19DK77, DW872.  Droga przebiega przez miejscowości Groble, Podgórze, Jeżowe, Jata, Sójkowa, Cisów, Korabina.
Odległości z Niska do miejscowości w powiecie

  • Rudnik nad Sanem – 13,5 km,
  • Jeżowe – 18km,
  • Ulanów – 12 km,
  • Jarocin – 21 km,
  • Krzeszów – 23 km,
  • Harasiuki –30 km.