Organizatorzy zapraszają na „EtnoJarocin 2021”

 • Organizatorzy zapraszają na „EtnoJarocin 2021”

  „EtnoJarocin 2021” to rodzinna impreza plenerowa z historią w tle, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W sobotę 14 sierpnia odbędzie się rekonstrukcja historyczna scen bitewnych z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. Zaplanowano również koncerty pieśni regionalnych zespołów Jargocianie, Brokaty, Jaśki. Ponadto koncert gwiazdy wieczoru – zespół Łzy, a w międzyczasie “Bitwę na smaki” dla kół gospodyń wiejskich z terenu gminy – konkurs na potrawę regionalną.

  Będą również wystawy lokalnego rękodzieła i atrakcje dla dzieci. Drugiego dnia, tj. 15 sierpnia impreza startuje imprezą biegową „Biegi zwycięstwa nad bolszewikami Goń bolszewika, goń”; później odbędzie się koncert piosenki żołnierskiej zespołu Majdaniacy, konkurs wiedzy historycznej o regionie, koncert gwiazdy wieczoru FUTURE FOLK oraz dyskoteka pod gwiazdami.

  W trakcie wydarzeń grupa rekonstrukcyjna zaprezentuje wystawę militariów z czasów wojny polsko-bolszewickiej i lat późniejszych. Umożliwi także przejażdżkę wozami bojowymi z epoki. Tego dnia także będą dostępne wystawy lokalnego rękodzieła, stoiska KGW z regionalnym jedzeniem i atrakcje dla dzieci. A wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody, nad zalewem w Jarocinie.

  Leave a comment

  Required fields are marked *