Wczasy w Powiecie Niżańskim

 • Wczasy w Powiecie Niżańskim

  Wszyscy wiemy, że wakacje, po okresie kwarantanny, są potrzebne wszystkim dla równowagi psychicznej, jak i fizycznej społeczeństwa.

  Epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy przystosować się do nowych warunków życia w izolacji. Dla części z nas ograniczenia są dużym utrudnieniem. Można jednak na to spojrzeć inaczej i poszukać plusów tej niecodziennej sytuacji. Sami zobaczcie, jakie mogą być plusy odizolowania się od świata – czyste powietrze, możliwość spędzania czasu w rodziną czy beztroskie leniuchowanie.

  Tylko od nas zależy, że wakacje 2020 wcale nie muszą być zmarnowane.

  Jak więc zorganizować urlop w czasie pandemii koronawirusa? Można to zrobić bardziej swojsko, rodzinnie, bez ekstrawagancji i dalekich podróży. I to sprawi, że te wakacje będą inne, co wcale nie znaczy, że stracone.

  W tym roku naszą oazą spokoju podczas wakacji może być stara leśniczówka, domek agroturystyczny, magiczne miejsce, które kiedyś odwiedziliście i z radością tam zawitacie.

  Jako gospodarze Powiatu Niżańskiego, zapraszamy do Powiatu, gdzie są tak urokliwe miejsca, w których poranna kawa, pita na drewnianej werandzie, nigdzie nie smakuje tak dobrze. To idealne miejsca, w które możecie udać się, żeby odpocząć z rodziną, z dziećmi czy czworonożnymi pupilami. Biegając po zielonym dywanie z miękkiej, a rankiem pokrytej rosą trawy, Wasi milusińscy zapamiętają na całe życie te cudowne, radosne i beztroskie chwile.

  Każdego dnia można wypocząć nad wodą z fantastycznym widokiem na przyrodę. Czy to łapiąc promienie słoneczne na plaży, czy to spływając flisackim galarem lub kajakami.

  Obowiązkowo musicie zaliczyć długie spacery po lesie – grzybów nie trzeba szukać, same się pchają pod nogi.

  Jeśli ktoś lubi wycieczki rowerowe – też nie będzie zawiedziony. A kiedy tak już się wymęczeni pływaniem, chodzeniem czy pedałowaniem, wieczorem zasiądziecie przy ognisku z kawałkiem czegoś smacznego, zatkniętego na długim patyku, możecie gapić się w ogień, i ogrzewać nim do woli. Albo razem z towarzystwem można usiąść na werandzie, żeby pogadać, pograć w karty (zwykle nie ma kłopotu z czwartym do brydża) lub porzucać kośćmi, czy przypomnieć sobie gry z czasów młodzieńczych i pograć z rodziną czy znajomymi w „kółko i krzyżyk” lub w „państwa – miasta”.

  To, co jest w Powiecie Niżańskim fajne, to to, że choć jest to miejsce, gdzie wokół jest dzika natura – można spokojnie także pracować, jest tutaj internet, jest sieć Wi-Fi. U gospodarzy można się zaopatrzyć w jedzenie „prosto od krowy”, dopiero co zniesione jajka, pachnące słońcem pomidory, sery… No i jeszcze ten klimat…

  Wczasy w Powiecie Niżańskim, będą to wczasy swojskie, skromne, wyciszone, bez ekstrawagancji. Inne, co wcale nie znaczy, że gorsze – spędzić wakacje wśród saren, dzików, niekoniecznie wśród tłumów. To będzie dopiero odpoczynek!

   

  Leave a comment

  Required fields are marked *