Poznaj lokalne piękno Powiatu Niżańskiego

 • Poznaj lokalne piękno Powiatu Niżańskiego

  Pejzaż, przyroda, zabytki, historyczne miejsca, regionalne kuchnie. Odwiedzając Nas masz szanse zaznać spokoju i poznać prawdziwe piękno tutejszej natury. Nasz region zapewnia turystom radość obcowania z przyrodą oraz doświadczania lokalnej kultury i poznawania miejscowych, sezonowych smaków. Ale to nie wszystko.

  Powiat Niżański idealnie wpisuje się w świadomą, zrównoważoną turystykę, którą trzeba rozumieć, jako pełen relaks w otoczeniu przyrody, która zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

  Czysta woda, powietrze, regenerująca bliskość natury, dużo przyjemnego ruchu, ale też błogiego odpoczynku i brak konieczności jazdy samochodem – to kwintesencja odpoczynku w powiecie niżańskim.

  Liczne szlaki rowerowe sprawiają, że na dwóch kółkach można zwiedzić cały Powiat Niżański. Biorąc pod uwagę, że dużą część powierzchni Powiatu pokrywają lasy, miejsc spacerowych jest mnóstwo.

  W poszukiwaniu przeżyć kulturowych warto popłynąć galarem flisackim i posłuchać opowieści flisaków oraz skosztować ich specjałów. Aby odkryć przyrodę w jej nienaruszonej postaci, należy wybrać się na spływ kajakowy po rzece Tanew i San. Trasa obejmuje obszar Natura 2000.

  W trakcie wizyty w Powiecie Niżańskim warto docenić nie tylko potencjał przyrodniczych cudów, ale też miast, wsi i otaczającej ich przyrody.

  W Powiecie Niżańskim dbamy o kultywowanie tradycji, a więc zapraszamy do odwiedzenia i docenienia tego, co nam jest bliskie: zabytków, muzeów, kościołów i przydrożnych kapliczek.

  Poczuj, przeżyj, zapamiętaj.

  Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Powiatu Niżańskiego.

  Starosta Niżański

  Robert Bednarz

   

   

  Leave a comment

  Required fields are marked *