IV Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego.

 • IV Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego.

  IV Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego, odbył się podczas Dożynek Powiatu Niżańskiego w niedzielę, 22 sierpnia 2021 r., w Rudniku nad Sanem.

  W tegorocznym Konkursie uczestniczyło 15 podmiotów – Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, grup nieformalnych, które poza przygotowaniem potraw konkursowych, przygotowały również stoiska wystawiennicze oraz wspólne stoisko z lokalnymi tradycyjnymi produktami kulinarnymi Powiatu Niżańskiego, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem miłośników jadła tradycyjnego.

  – Tegoroczny Konkurs, skierowany do podmiotów zajmujących się wytwarzaniem tradycyjnych kulinarnych produktów lokalnych, Powiat Niżański organizuje już po raz czwarty. Za każdym razem cieszy się coraz większym zainteresowaniem – zarówno tych, którzy chcą uczestniczyć w Konkursie, jak i tych, którzy chcą skosztować naszych lokalnych kulinarnych arcydzieł. Dzięki różnym formom przekazu – Konkurs, stoiska wystawiennicze czy wspólny stół przygotowany przez wszystkie 15 podmiotów, uda się dotrzeć do grupy docelowej, którą są uczestnicy dużej imprezy plenerowej, jaką niewątpliwie są Dożynki Powiatowe – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.

  Wszystkie 15 potraw zgłoszonych do Konkursu skosztowała 4-osobowa Komisja Konkursowa, której decyzją I nagrodę otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Racławicach za „Miodownik – smakołyk dla wiewiórek i niedźwiadków”, II nagrodę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Golcach za „Ser podpuszczkowy w golczańskich ziołach”, natomiast III – Koło Gospodyń Wiejskich w Kopkach za „Żeberka w glazurze”. Pozostałe podmioty biorące udział w Konkursie również otrzymały nagrody za udział.

  Organizatorem IV Powiatowego Konkursu na Tradycyjny Produkt Kulinarny był Powiat Niżański, a dodatkowymi Partnerami KSOW przy realizacji tej operacji są: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie oraz Gminne Centrum Kultury w Jeżowem.

  Wartość operacji wynosi łącznie 20.850 zł, w tym koszty kwalifikowalne 18.660 zł, wkład własny 2.190 zł (wkład osobowy i rzeczowy).

  Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ma charakter otwarty. Uczestnikami Sieci mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich http://ksow.pl/ksow/formularz-zgloszeniowy.html

  Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  „Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

  Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=powiatnisko&set=a.204111305092186

  Leave a comment

  Required fields are marked *