Międzypowiatowy konkurs plastyczny „MÓWIĘ NIE – WSZYSTKIEMU CO ZŁE” rozstrzygnięty

 • Międzypowiatowy konkurs plastyczny „MÓWIĘ NIE – WSZYSTKIEMU CO ZŁE” rozstrzygnięty

  W Przedszkolu Gminnym w Krzeszowie, w ostatni dzień września, odbyło się wręczenie nagród opiekunom laureatów plastycznego konkursu międzypowiatowego „Mówię NIE – wszystkiemu co złe”.
  Pomimo trudnej tematyki na konkurs wpłynęło 36 prac dzieci w wieku od 3 do 6 lat, z 11 placówek z terenu powiatu niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i leżajskiego. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i symboliczne nagrody.
  Jury w składzie: Pani Elżbieta Sawicka – Przewodnicząca, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrem – Małgorzata Kuś oraz Pani Joanna Kargol – nauczyciel przedmiotów artystycznych, dokonali oceny prac i po burzliwych negocjacjach przyznali dwa pierwsze miejsca, jedno drugie, jedno trzecie oraz trzy wyróżnienia.
  Jurorzy brali pod uwagę: zgodność pracy z tematyką, inwencję i pomysłowość prezentacji tematyki, ogólne wrażenia estetyczne i samodzielność w wykonywaniu pracy.
  Spośród nadesłanych prac konkursowych wyłoniono zwycięzców:
  • I miejsce – Patrycja Syroka (Publiczne Przedszkole w Zdziechowicach),
  • I miejsce – Kamil Wildanger (Przedszkole Gminne w Krzeszowie),
  • II miejsce – Nadia Gałużny (Grupa „Tygrysy” Przedszkole nr 7 w Stalowej Woli),
  • III miejsce – Zuzanna Waliłko (Szkoła Podstawowa w Hucisku)
  Wyróżnienia otrzymali: Maja Jednac (Przeszkole Gminne w Krzeszowie), Maja Derylak (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Bystrem) i Natan Mucha (Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej).
  Celem zorganizowanego konkursu była wczesna profilaktyka uzależnień i przemoc, rozwijanie umiejętności życiowych wśród dzieci, wdrażanie do uczestnictwa w zmaganiach konkursowych oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej.
  Konkurs odbył się pod honorowym Patronatem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Wójta Gminy Krzeszów Stanisława Nowakowskiego, którzy wręczyli nagrody opiekunom laureatów konkursu. Starosta Robert Bednarz, wyraził serdeczne gratulacje dla młodych utalentowanych artystów za mądrości wyrażone wyjątkowymi pracami plastycznymi.

  Leave a comment

  Required fields are marked *