Obchody Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy Pod Banachami.

 • Obchody Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy Pod Banachami.

  W tym roku mija 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej oraz Bitwy Pod Banachami. Pamięć poległych uczczono podczas uroczystości na Cmentarzu Wojennym w Banachach, w Gminie Harasiuki, w której udział wzięli przedstawiciele m.in. władz parlamentarnych i samorządowych oraz służb inspekcji i straży.
  Wydarzenie o charakterze religijno – patriotycznym rozpoczęło się od uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Następnie, w intencji żołnierzy poległych w czasie Bitwy pod Banachami, odprawiona została Msza Św. polowa. Zwieńczeniem obchodów było złożenie wieńców i kwiatów przy pomniku upamiętniającym ofiary tamtych wydarzeń.
  W uroczystościach uczestniczyli licznie zebrani goście, w tym. m.in. Senator Janina Sagatowska, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka oraz zaproszeni goście i mieszkańcy okolicznych miejscowości.
  Po zakończeniu Mszy Św. został odczytany Apel Poległych z udziałem Kompani Honorowej Wojska Polskiego z Niska oraz oddana Salwa Honorowa.
  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Harasiuki Krzysztofa Kiszkę.

  Leave a comment

  Required fields are marked *