Odbył się IV Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej.

 • Odbył się IV Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej.

   

  Już po raz czwarty, w niedzielne popołudnie – 8 sierpnia br., tym razem na Placu Wolności w Nisku, odbył się Festiwal Kultury Łowieckiej. Impreza ma na celu ukazanie piękna łowiectwa, którego sensem jest nie tylko polowanie, ale przede wszystkim ochrona zwierzyny i gospodarowanie jej zasobami, tradycje, zwyczaje, sztuka i obcowanie z naturą.
  Festiwal rozpoczęto uroczystym otwarciem wraz z prezentacją Sztandarów Kół Łowieckich i Koncertem Myśliwskiej Orkiestry „ECHO KNIEI” ze Szczebrzeszyna. Swój dorobek miały okazję zaprezentować lokalny Zespół Pieśni i Tańca „RACŁAWICE”, Zespół Sygnalistów „RARÓG”, Dawne Łowy – Jacek Komuda. Występy zespołów muzycznych zwieńczył Koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „POLESIA CZAR” przy RDLP w Lublinie, Jazz Band NCK „SOKÓŁ” w Nisku, „JESIENNE ECHA KNIEI” w wykonaniu Wabiarzy i Sygnalistów oraz Koncert Roberta Kasprzyckiego z zespołem.
  Z rąk Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza uhonorowane statuetką, listem okolicznościowym oraz upominkami, zostały osoby aktywnie angażujące się w działalność łowiecką i pielęgnowanie jej kultury: Teresa Sibiga z Koła Łowieckiego „Sygnał” w Nisku oraz Witold Dec z Koła Łowieckiego „Gawra” w Rudniku nad Sanem.
  Zdjęcia: P. Marian Pelic – NCK „Sokół”

  Leave a comment

  Required fields are marked *