Odbył się XXVIII Lekkoatletyczny Memoriał Bronisława Gancarza.

 • Odbył się XXVIII Lekkoatletyczny Memoriał Bronisława Gancarza.

  Na początku października br., na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem, odbył się XXVIII Lekkoatletyczny Memoriał Bronisława Gancarza.
  Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski, zaś organizatorem był MOSIR oraz UKS „Orlik” w Rudniku nad Sanem. Tuż przed rozpoczęciem tegorocznego Memoriału, młodzi sportowcy udali się na cmentarz komunalny, aby złożyć kwiaty na grobie zmarłego w 1960 roku lekkoatlety.

  Bronisław Gancarz był maratończykiem, w 1936 roku uczestniczył w olimpiadzie w Berlinie. Był także trzykrotnym mistrzem Polski. Później został nauczycielem wychowania fizycznego.

  W tegorocznym Memoriale udział wzięło 140 zawodników i zawodniczek, którzy konkurowali na dystansach od 600 do nawet 2000 metrów, w kilku grupach wiekowych. W najkrótszym biegu na 600 m wśród dziewcząt z rocznika 2011 i młodsze, miejsce I zajęła Liliana Bednarczyk, tuż za nią na miejscu II była Natalia Gut, a na miejscu III Milena Chaber. Na tym samym dystansie i w tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców triumfował Adam Sałek, kolejny do mety dobiegł Antoni Pikor, a jako trzeci Wojciech Olko.

  W dystansie na 600 m spośród dziewcząt z rocznika 2009 – 20010 zwyciężyła Weronika Reichert, druga była Natalia Tofilska, a trzecia Ina Nowak. Z rocznika 2009 – 2010 wśród dziewcząt na dystansie 800 m miejsce I wywalczyła Nella Żak, na miejscu II była Karolina Ryczko, a na III Marlena Serafin. Z kolei w kategorii chłopców pierwszy ma mecie pojawił się Aleksander Skoczylas, drugi Fabian Szot, a trzeci Jakub Łokaj.

  W dystansie na 1000 m spośród dziewcząt z rocznika 2002 – 2006 jako pierwsza do mety dotarła Amelia Abram, tuż za nią Oliwia Bury, a jako trzecia Klaudia Szczerbaty. W grupie chłopców z rocznika 2007 – 2008, w biegu na tym samym dystansie, zwyciężył Wojciech Bąk, za nim był Adrian Kostyra, a na miejscu trzecim Oliwier Łomotowski.

  W najdłuższym biegu na 1200 m wśród chłopców z rocznika 2005-2006 I miejsce zajął Kacper Karaś, miejsce II Wiktor Tasior, a miejsce III Szymon Dziura.

  Zawody zwieńczył Główny Bieg Memoriałowy na dystansie 2000 m, bez ograniczeń wiekowych. Najszybszy był Grzegorz Jędrek, za nim uplasował się Kacper Wyszyński, a trzeci był Wojciech Bąk.

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  Leave a comment

  Required fields are marked *