Z miłości do koni – Stadniny w Powiecie Niżańskim

 • Z miłości do koni – Stadniny w Powiecie Niżańskim

  Jazda konna po stokach, wzgórzach, leśnych drogach, łąkach i polanach to najlepsza forma aktywności, jaka może być. Każda pora roku jest dobra na przejażdżkę konną, ale kto nie marzy o przejażdżce konnej tą mroźną porą roku, gdy śnieg skrzypi pod kopytami i wszędzie jest tak malowniczo i pięknie biało. Można się napawać tym widokiem godzinami. Jeśli jesteście miłośnikami terenów to jazda konna jest idealną formą aktywności.

  Przebywanie z końmi ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na ludzi. Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego z nas zwierze może być lekarzem, przyjacielem czy psychologiem.
  Jeśli nigdy się nad tym nie zastanawialiście, macie teraz okazję dowiedzieć się jak wielki dar niesie ze sobą obcowanie z końmi.
  Dzięki temu, że zwierzęta mają uspokajający wpływ na ludzi – kontakt z nimi sprawia, że obniża się nam ciśnienie krwi oraz spowalnia tętno. Obcowanie i ćwiczenia z nimi poprawiają również stan zdrowia chorych, dzieci oraz osób dotkniętych różnymi schorzeniami.

  Do największych korzyści płynących z jazdy konnej można zaliczyć:

  🐎Korygowanie sylwetki ciała
  🐎Regulacja napięcia mięśniowego
  🐎Rozwijanie zainteresowań i pasji
  🐎Wzmocnienie psychoruchowe
  🐎Poprawa kondycji psychicznej i fizycznej
  🐎Rozwijanie samodzielności i odpowiedzialności
  🐎Uczy współpracy
  🐎Zwiększenie koncentracji
  🐎Zwiększenie poczucia własnej wartości,
  🐎Zmniejszenie zaburzeń psychoruchowych
  🐎Aktywny relaks i odpoczynek
  🐎Rozwijanie kontaktów społecznych

  Zapraszamy do Ośrodków Jazdy Konnej w Powiecie Niżańskim:

  🐴Gospodarstwo agroturystyczne – ZAGRODA BALBINY

  To magiczne miejsce ulokowane w uroczym zakątku Roztocza w lesie w Gminie Harasiuki. Cisza, spokój, piękne widoki, bezpieczne ścieżki i spokojne konie. W gospodarstwie oprócz przejażdżek konnych i obcowania z naturą i licznymi zwierzętami, jest możliwość wzięcia udziału w obozach jeździecko-językowych. W programie całodzienna opieka nad końmi, przejażdżki w teren, ćwiczenie dosiadu i pokonywania przeszkód, nauka języka angielskiego, budowanie relacji z końmi oraz wiele wiele innych atrakcji.

  Więcej na stronie: https://zagrodabalbiny.pl/

  🐴OŚRODEK JAZDY KONNEJ RACŁAWICE – Gmina i Miasto Nisko

  Ośrodek znajduje się w malowniczym płaskim terenie, otoczony okolicznymi lasami. Właściciele posiadają kilka koni rożnych ras, które są wykorzystywane do celów rekreacyjnych i terapeutycznych. W odwiedziny do koni przybywają liczne wycieczki szkolne, a także miłośnicy hippiki i hipoterapii. W ofercie ośrodka jeździeckiego są także przejażdżki bryczką i uroczysty podwóz do ślubu białym powozem. Właściciele ośrodka prowadzą także gabinet fizykoterapii oraz bar z pysznym jedzeniem.

  Więcej informacji na: https://www.facebook.com/osrodekjazdykonnej/

  🐴OŚRODEK JAZDY KONNEJ „TANEW” w Ulanowie.

  Ośrodek jest jednym z ważniejszych elementów kompleksu Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Tanew”. Jest to miejsce stworzone z pasji i miłości do koni. Ośrodek położony jest w przepięknym krajobrazie cichej i malowniczej okolicy na północy Podkarpacia. Otoczony przez kompleks leśny, stanowi doskonałe miejsce dla jeździeckich wycieczek. Wzdłuż ośrodka płynie rzeka Tanew nadająca temu miejscu dodatkowy niepowtarzalny charakter. W zależności od pory roku miłośnicy koni mają tu możliwość wzięcia udziału w kuligu, odbycia przejażdżki konnej czy po prostu zrelaksowania się w towarzystwie tych niezwykłych zwierząt. Ośrodek ma także możliwość zorganizowania pokazu jeździeckiego.

  Więcej na stronie: http://tanew.pl/osrodek-jazdy-konnej-tanew-w-ulanowie/

  Leave a comment

  Required fields are marked *